Підготовка і фарбування гіпсокартонних стін | УКРКРАСКИ


1. Введення
2. Етапи підготовки стін під фарбування
3. Вибір фарби
4. Нанесення фарби на стіни
1. Введення
Щоб пофарбувати стіни з гіпсокартону та урізноманітнити інтер'єр і зробити своє житло затишним, красивим і зручним потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:
2. Етапи підготовки стін під фарбування
1) Грунтовка поверхні акриловим грунтом, вона дозволить прибрати весь пил з поверхні і просочити обрізані краї для кращого зчеплення шпаклівки з гіпсом.
2) Далі на стіні з гіпсокартону закладаються всі шви, стики, капелюшки саморізов, якими гіпсокартон прикручений за допомогою спеціальної шпаклівки і армуючої сітки.
3) Шпатлювання всій поверхні гіпсокартонних стін тонким шаром шпаклівки, для вирівнювання всіх нерівностей. Дати стіні добре висохнути, потім нанести другий шар шпаклівки. Шпатлювання виконується гіпсовою фінішною шпатлівкою.
4) Зашпатльовану суху стіну ретельно зашкурити дрібною наждачною теркою, від цього залежить гладкість поверхні.
5) Тепер потрібно прибрати пил, що осів на стіні поверхню знову грунтують акриловим грунтом, дають висохнути. Після цих дій поверхню вже можна фарбувати, але...
6) Якщо ваші гіпсокартонні стіни включають в себе декоративні елементи, ніши, полички, то на стиках, кіл або фігурних елементах бажано наклеїти стеклохолст. Він не дозволить шпатльовці розтріскуватися, витримає коливання, і створить однорідну рівну поверхню. Рекомендовано також наклеювати стеклохолст на поверхні підвернуті коливанням, або іншим силовим впливам (наприклад участки біля дверної коробки, откосів вікон і т.п.)
7) Після висихання скловолокна, його грунтують і шпатлюют в 2 шари. Шпатлювання проводиться акриловою шпатлівкою на водній основі.
8) Ошкурювання зашпатльованої поверхні скловолокна дрібним наждачним папером проводять круговими рухами, підсвічуючи яскравою лампою, щоб прибрати всі недоліки.
9) Знову грунтовка і природне висихання. У Вас вийшла ідеально рівна, біла гладка поверхня без подряпин, ямок, розлучень та ін. дефектів.
Після такої ретельної підготовки вийде стіна з ідеально гладкою поверхнею, але люди всі різні і де хто бажає, щоб стіни мали якусь структуру. Для цього можна замість скловолокна, по всій поверхні приклеїти бамбукові шпалери, це створить на стіні структуру паперу, або можна приклеїти спеціальні структурні шпалери на флізеліновій основі, які створюють на стіні оригінальний малюнок або структуру. Тоді і підготовка до фарбування скорочується на кілька пунктів (приклеєні шпалери поверх не шпатлюються, а відразу фарбуються).
Також є варіант оклеювання склохолстом усій поверхні гіпсокартона, з наступним шпатлюванням його в два шари акриловою шпатлівкою. Це має сенс коли треба досягти ефекта "гладкого фарбування", тобто отримати рівне, безрельєфне лакофарбове покриття. Для цієї мети використовується валик с коротким ворсом, а фарба доводиться до оптимальної густини, яка не дає патьоків та сгустків на поверхні.
3. Вибір фарби
Стіни з гіпсокартону бажано фарбувати інтер'єрними або фасадними водоемульсійними фарбами, але бувають випадки, коли потрібно пофарбувати гіпсокартон алкідними емалями, вони нітрохи не гірше водоемульсійних фарб, але вони не дають поверхні "дихати". Колір ви обираєте такий як вам завгодно, можна комбінувати кольори, можна намалювати якийсь малюнок на стіні, щоб підкреслити декор кімнати або приміщення.
4. Нанесення фарби на стіни
1) Фарба наноситься в 2-3 шари, перший шар сохне не так швидко як хочеться і слід почекати 2-3 години, перш ніж наносити другий шар фарби.
2) Ще один із секретів полягає в тому, що на стінах краще виглядає матова фарба, вона приховує нерівності, а глянсова фарба навпаки все підкреслить.
3) Малярський валик для фарби потрібно брати із середнім ворсом, тому що валик з довгим ворсом під час використання насититься фарбою і стане важким, таким валиком буде складно працювати.
4) Кути, отвори біля розеток і вимикачів фарбуються за допомогою пензлика.
5) Фарбу перед фарбуванням потрібно ретельно перемішати. При необхідності розбавити водою для отримання оптимальної густини.
6) Валик прокочують завжди в одному напрямку, починаючи фарбування від вікна.
7) Стежити, щоб на валик, що не налипнув пил, бруд або волосся, інакше залишаться брудні сліди.
8) Як тільки фарба з валика викачаний на стіну, потрібно їм же пройтися ще раз порокрашенному ділянці - це допоможе добре розподілити фарбу і прибрати надлишки.
9) Не перевертати валик.
10) Почавши фарбувати стіну можна зупиняти процес, щоб не було колірних переходів, потрібно ретельно фарбувати стіну ділянку за ділянкою. 11) Не можна змінювати використовуваний інструмент, тому що буде видно відмінності між валиками (у кожного валика своя характерна структура).
12) Якщо не дотримуватися технологію фарбування, то стіна профарбується не рівномірно або з відмінностями.
Ось і всі секрети фарбування стін з гіпсокартону. Бажаємо вам успіхів у вашому ремонті!
Внимание! Запрещается копирование текста без разрешения редакции Gaia-lkz и указания источника
Ваш комментарий:
Note: HTML is not translated!
Введите код указаный ниже: